|
Detail Information |
|||
| Material: | Tinplate Can | Type: | Cleaner & Wash |
|---|---|---|---|
| Weight: | 200ml | Volume: | 200ml |
| Net Weight: | 120g | Gross Weight: | 185g |
| Shelf Life: | 3 Years | Packaging: | Tinplate Cans |
| Lubricant Type: | Silicone | Waterproof: | Yes |
| Non-staining: | Yes | Use Case: | Binding, Squeaking Tracks, Windows, Creaking Hinges |
| Sample Availability: | Free Samples | OEM Support: | Available |
| Design Support: | Yes | ||
| Highlight: | 200ml aerosol window lubricant spray,high performance car door lubricant,multipurpose tinplate can lubricant oil |
||
Product Description
| Product Name | Car Window Lubricant Spray |
|---|---|
| Capacity | 200ml |
| Net Weight | 120g |
| Gross Weight | 185g |
| Shelf Life | 3 years (from production date) |
| Sample | Free samples available |
| OEM & ODM | Available |
| Design Support | Yes |
Enter Your Message