|
Detail Information |
|||
| Weight: | 120g | Volume: | 200ml |
|---|---|---|---|
| Gross Weight: | 185g | Shelf Life: | 3 Years |
| Packing Quantity: | 48pcs/carton | Container Capacity: | 2050 Cartons/20ft |
| Can Volume: | 500ml | Cans Per Carton: | 12 Cans |
| MOQ: | 7500PCS | Water Resistance: | Yes |
| Rust Resistance: | Yes | High Speed Adhesion: | Yes |
| Friction Reduction: | Yes | Chain Life Improvement: | Yes |
| Solvent Penetration: | Hi-tack | ||
| Highlight: | heavy duty chain lube spray,motorcycle bicycle lubricant aerosol,no splatter penetrating lubricant spray |
||
Product Description
| Product Name | AEROPAK Chain Lube |
| Capacity | 200ml |
| Net Weight | 120g |
| Gross Weight | 185g |
| Shelf Life | 3 years (from production date) |
| Sample Availability | Free samples available |
| OEM & ODM | Available |
| Design Support | Yes |
Enter Your Message