|
Detail Information |
|||
| Volume: | 200ml | Net Weight: | 120g |
|---|---|---|---|
| Gross Weight: | 185g | Shelf Life: | 3 Years |
| Package Type: | Tinplate Cans | Composition: | Base Oil |
| Product Type: | Greases | Cans Per Box: | 12 Cans |
| Boxes Per Carton: | 4 Boxes | Cartons Per Container: | 1008 Cartons |
| Container Size: | 20ft | Water Resistance: | Yes |
| Rust Resistance: | Yes | High Speed Adherence: | Yes |
| Friction Reduction: | Yes | ||
| Highlight: | 200ml aerosol lubricant spray,bicycle chain lubricating oil,motorcycle care industrial solution |
||
Product Description
| Product Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | Heavy Duty Chain Lube Spray |
| Capacity | 200ml |
| Net Weight | 120g / 4.25oz |
| Gross Weight | 185g |
| Shelf Life | 3 years (from production date) |
| Sample Availability | Free samples available |
| OEM & ODM | Available |
| Design Support | Yes |
Enter Your Message