|
Detail Information |
|||
| Material: | Tinplate | Weight: | 120g |
|---|---|---|---|
| Expiration Date: | 3 Years | Volume: | 200ml |
| Net Weight: | 120g | Gross Weight: | 180g |
| Shelf Life: | 3 Years | Lubricant Type: | PTFE (Teflon) |
| Drying Time: | Quick Drying | Film Type: | Ultra-thin Dry Film |
| Dust Attraction: | Non-attracting | Oil Content: | Oil-free |
| Silicone Content: | Silicone-free | Packaging Quantity: | 48pcs/carton |
| Minimum Order: | 7500PCS | ||
| Highlight: | PTFE dry lube spray 200ml,penetrating lubricant waterproof high performance,aerosol lubricant spray reduce corrosion |
||
Product Description
| Product Name | PTFE Dry Lube Spray |
|---|---|
| Capacity | 200ml |
| Net Weight | 120g |
| Gross Weight | 185g |
| Shelf Life | 3 years (from production date) |
| Sample | Free samples available |
| OEM & ODM | Available |
| Design Support | Yes |
Enter Your Message