|
Detail Information |
|||
| Capacity: | 200ml | Net Weight: | 120g / 4.25oz |
|---|---|---|---|
| Gross Weight: | 185g | Shelf Life: | 3 Years |
| General Composition: | Base Oil | Appearance: | Oily Liquid |
| Feature: | Anti-wear + Longer Serve Life | Function: | Increasing Lubricity |
| Type: | Greases | Specification: | NSF |
| MOQ: | 7500 Pcs | Packaging Unit: | 200ml Per Can |
| Box Quantity: | 12 Cans Per Box | Carton Quantity: | 4 Boxes Per Carton |
| Container Capacity: | 1008 Cartons Per 20ft Container | ||
| Highlight: | industrial lithium grease spray,NSF compliant lubricant spray,base oil grease lubricant |
||
Product Description
| Product Specification | Details |
|---|---|
| Product Name | White Lithium Grease |
| Capacity | 200ml |
| Net Weight | 120g / 4.25oz |
| Gross Weight | 185g |
| Shelf Life | 3 years (from production date) |
| Sample Availability | Free samples available |
| OEM & ODM | Available |
| Design Support | Yes |
Enter Your Message